elico_logo
elicocamp_logo
elicotech_logo
elicoprofitech_logo
elicofrost_logo
Szukaj
element_prawa5

Produkcja

Unilight Polska Sp. z o.o. jest producentem gazu do zapalniczek w różnych pojemnościach i w różnych opakowaniach. Aluminiowe butle oraz stalowe pojemniki sprzedawane są przede wszystkim za granicę Polski, głównie do renomowanych firm europejskich, dystrybuujących podobne produkty.

Gaz do zapalniczek sprzedawany jest w Polsce pod marką ELICO w pojemnościach 90 ml, 250 ml oraz 300 ml.

Od roku 2013 Unilight Sp. z o.o. rozpoczęła produkcję nowej grupy produktów z obszaru Outdoor. Są to pojemniki z gazem tzw. Camping Gaz oraz szeroki zakres akcesoriów tj. grille gazowe, kuchenki gazowe itp.

Automatyczna linia produkcyjna, która pracuje w Unilight Polska wykorzystuje opakowania zarówno aluminiowe jak i stalowe o różnej pojemności. 

Maszyny dostosowane są do obsługi różnej średnicy pojemników oraz różnej ich wysokości.

W pierwszym etapie uprzednio przygotowane pojemniki zostają wystawiona na stół podawczy, który w sposób płynny przesuwa je na taśmociąg dostarczający pojemniki do modułu, gdzie następuję podanie zaworów oraz ich zaciskanie. Zawory sortowane i podawane są automatycznie poprzez specjalny sorter wibrujący połączony linią podawczą z zaciskarką.

Następnie puste pojemniki przesuwają się na taśmociągu do bezpiecznej komory, gdzie następuję proces napełniania gazem. Trzy współpracujące ze sobą głowice gazujące dozują po 1/3 oczekiwanej dawki gazu. Po napełnieniu puszki wyjeżdżają z komory w stronę automatycznego modułu podawania specjalistycznych naklejek (np naklejki dla ludzi niewidomych). Moduł ten działa również automatycznie.

W kolejnym etapie pojemniki przechodzą tzw. próbę szczelności w wannie wodnej. Próba ta pozwala wychwycić wszystkie nieszczelności pojemnika, które mogą wystąpić w procesie produkcyjnym i dzięki tej operacji zostają wyeliminowane wadliwe produkty. Próba szczelności jest wymagana przepisami ale równocześnie potwierdza najwyższą jakość naszych produktów.

W następnym etapie pojemnik zostaje wyposażony w aplikatory oraz nasadki. Ich kolor jest zawsze dobrany zgodnie z oczekiwaniem klienta.

Ostatnim etapem jest proces pakowania. Stosujemy różne systemy pakowania takie jak: 

  • zgrzewka – karton zbiorczy
  • display – karton zbiorczy 
  • blister – karton zbiorczy
produkcja_1
produkcja_3
produkcja_4
produkcja_2
Skip to content